Які є типи кондиціонерів

Принцип роботи кондиціонерів досить простий і зрозумілий: повітря з вулиці проходить через систему фільтрів та радіатор з холодоагентом і потрапляє в помешкання вже очищеним та охолодженим. Щоб така система працювала ефективно, необхідно враховувати фактори, що впливають на її роботу: площа приміщення, його освітленість, інтенсивність тепловіддачі від електроприладів тощо. Тому на ринку представлені різні типи кондиціонерів, створені для різних типів приміщень – побутових, комерційних та промислових. 
Моноблок – це найпростіша конструкція. В них панель управління і компресор розміщені в одному корпусі, що суттєво здешевлює вартість приладу і спрощує його монтаж. Вони бувають двох видів: віконні та мобільні.
Віконні моноблочні кондиціонери розміщають у віконному отворі так, щоб панель знаходилась всередині приміщення, а компресор – назовні. Такий спосіб кондиціювання був поширений в минулому столітті. Сьогодні вважається морально застарілим, бо має ряд недоліків: неможливість встановлення в сучасні пластикові вікна, шумність і габаритність.
Більш затребувані сьогодні мобільні моноблочні кондиціонери. Це пересувні прилади, які можна легко встановити біля вікна, дверей або вентиляційного отвору в стіні. Незамінні в умовах, коли стаціонарний монтаж є недоцільним: в заміських будинках, на відпочинку або в орендованому житлі.
  Спліт системи – найпопулярніший тип кондиціювання. Назва походить від англійського слова split (розділений), яке точно відображає принцип його роботи. Такі кондиціонери складаються з двох окремих блоків, які окремо кріпляться всередині і зовні приміщення, з’єднуються між собою мідними трубками. Внутрішня частина містить панель управління та фільтри, а зовнішня – вентилятор, компресор та конденсатор. Тобто, в приміщенні ми бачимо тільки елегантну панель, яка гармонійно виглядає в інтер’єрі і не спричиняє дискомфорту неприємним шумом та вібрацією. Це значна перевага, яку оцінили споживачі. Сучасний ринок пропонує безліч моделей спліт систем, які мають широкий функціонал і свою специфіку. Поділяються на настінні, канальні, касетні, підлогові та колонні.
   Настінні спліт системи – це ті, в яких внутрішній блок кріпиться до стіни.
Канальні спліт системи монтують за підвісними стелями. Вони можуть охолоджувати повітря в кількох кімнатах зразу через систему каналів – повітропроводів.
Касетні кондиціонери вбудовують в підвісні стелі і декорують спеціальною решіткою. Вони ідеально інтегруються в інтер’єр. Подають охолоджене повітря зразу в чотирьох напрямках.
Підлогові кондиціонери розміщують біля плінтусів або в підлозі. Ідеальний варіант для тих, хто не любить попадати в потік прохолодного повітря.
Колонні спліт системи найчастіше використовують в великих приміщеннях. Їх встановлюють при вході: вгорі і внизу. Такі кондиціонери створюють своєрідні «колони», подаючи потужний вертикальний потік повітря в заданому температурному режимі. Завдяки цьому, тепле (або холодне) повітря з вулиці не потрапляє всередину. Досить ефективний спосіб, який часто використовується в торгових центрах, кінотеатрах тощо.
Мультиспліт системи сконструйовані для того, щоб дати можливість кондиціювати повітря в кількох кімнатах за допомогою одного зовнішнього блоку. Це дуже зручно для підтримання температурного режиму в квартирі або невеликому котеджі, адже відпадає потреба завішувати весь фасад компресорами від чисельних кондиціонерів. До одного зовнішнього блоку може бути під’єднано від двох до п’яти внутрішніх. Це стосується будь-яких спліт систем.
Мультизональні системи – це вдосконалені системи кондиціювання, які можуть контролювати до 32-ох приміщень, кожне з яких може бути обладнане тим кондиціонером, який оптимально підходить саме йому: одне – настінним, сусіднє – колонним, а третє – касетним. Це вартісне обладнання, що найчастіше використовується в комерційних будівлях.
Центральні системи кондиціювання забезпечують повітрообмін в великих будівлях. Для їх роботи використовується система повітроводів, а габаритне обладнання розміщують в підсобних приміщеннях.
Презиційні кондиціонери (від precision – точний (англ.)– це високотехнологічні пристрої, які підтримують надзвичайно точні параметри температури та вологості в приміщеннях. Використовуються для забезпечення необхідних умов в музеях, лабораторіях.
Обирайте свій ідеальний кондиціонер з нами!

merlinn94
Коментарів немає
Категорії:
Новини, Огляди
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку