Догляд за кондиціонерами

Ви придбали кондиціонер для свого дому чи офісу? Тоді саме час розглянути правила догляду за кондиціонерами. Адже для того, щоб ваш пристрій працював довго і ефективно – потрібно ретельно дотримуватися рекомендацій спеціалістів.
   Насамперед, важливо зрозуміти, що системи кондиціювання повітря принципово відрізняються від таких побутових приладів, як телевізор чи праска. Телевізор може працювати тривалий час, поки не виникне якась проблема. І аж тоді власник звертається в сервісний центр. Але кондиціонер не може функціонувати без належного догляду, тому що несправність невдовзі обов’язково з’явиться і вплине на роботу всієї системи і навіть на здоров’я користувачів. А в чому різниця?
Кондиціонер – це ніби холодильник з вмонтованим пилососом. Дві основні функції цього пристрою – очищення повітря і його охолодження. Повітряний потік проходить через кілька фільтрів, які затримують частки пилу і бруду, шкідливі мікроорганізми та грибки. В спліт системах фільтрами обладнано і зовнішній блок, і внутрішній. Ці надійні бар’єри захищають і внутрішні деталі конструкції – радіатор, випарник та компресор. Якщо забруднення вчасно не усувати, то бруд накопичується, осідає на ребрах радіатора, закриває дренажні отвори. Як наслідок, погіршується теплообмін, збільшується кількість конденсату. Забитий фільтр поглинає конденсовану вологу і стає середовищем хвороботворних мікроорганізмів. Нехарактерний шум, недостатнє охолодження, неприємний запах та протікання води в спліт системі – наслідки недбалого ставлення, які можуть призвести до серйозної поломки і втрати права на гарантійне обслуговування.  Надійний спосіб запобігти виникненню таких проблем – вчасно чистити фільтри.
Ваш безпосередній клопіт – не рідше одного разу в тиждень знімати і промивати фільтри внутрішнього блоку. Це робити не складніше, ніж змінювати фільтр-мішок у пилососі – зазвичай механізм кріплення простий і функціональний. Фільтр необхідно промити чистою водою з миючим засобом (обережно, щоб не пошкодити його структуру). Потім просушити і поставити на місце!
А ось обслуговування фільтрів зовнішнього блоку потребує певної кваліфікації, оскільки він розміщується на висоті і доступ до нього не завжди простий і безпечний, а втручання не спеціаліста може спричинити поломку обладнання. Крім того, два рази на рік потрібно здійснювати повну чистку всієї системи: перед початком експлуатації навесні і перед входом в режим міжсезоння восени. Також важливо пам’ятати, що майстра потрібно викликати щоразу, як зміняться звичні характеристики діяльності (капає вода, намерзлий осад на мідних трубах, чути потріскування, шуми, відчувається затхлий запах, тощо). Тому краще укласти договір на сервісне обслуговування з компанією, яка візьме на себе регулярний профілактичний огляд і необхідний ремонт вашого пристрою.
   Ось і все. Розуміння основних принципів функціонування кондиціонерів і правил по догляду за ними дозволять вашій спліт системі виробити закладений виробником ресурс без погіршення якості параметрів його роботи. А це успіх!

merlinn94
Коментарів немає
Категорії:
Новини, Огляди
Поділитися
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку