Блог

Як вибрати кондиціонер

Наближається літо і саме час задуматися про придбання і встановлення кондиціонера. Такого роду техніка створена для того, щоб перемагати спеку і забезпечувати комфортну температуру в приміщенні. У сучасному світі це не розкіш, а надійний помічник в управлінні «погодою» в домі чи офісі, який забезпечує умови для ефективної роботи та повноцінного відпочинку. Як же не помилитися і правильно вибрати кондиціонер? Для цього необхідно визначитися, які саме характеристики відповідають вашим потребам.
Конструкція.
Існує два основних види кондиціонерів:
       моноблочні
       спліт системи
Саме спліт системи завоювали ринок. Вони складаються з двох окремих блоків, один з яких кріпиться на стіні, підлозі або стелі, а інший – на фасаді будівлі. Частини з’єднані між собою електрокабелем і мідними трубами, по яких циркулює охолоджувач. Також є мульти-спліт системи, які можуть ефективно врегулювати температуру в малому чи великому багатокімнатному приміщенні при наявності лише одного компресора.
Потужність.
Щоб правильно вибрати кондиціонер, потрібно добре вирахувати його потужність. До уваги беруться наступні фактори:
       розмір кімнат
       освітлюваність
       кількість приладів, які спричиняють тепловіддачу
       наявність теплоізоляції
       температурні показники, характерні для регіону в теплу пору року
Зазвичай, для охолодження 1 м2 площі потрібно як мінімум  1 кВт потужності. Отже, в кімнату, розміром до 80 м2, достатньо кондиціонера потужністю в 7-10 кВт. Для просторих офісів, або багатокімнатних котеджів потужність розраховується по тому ж принципу.
Інтегрованість в інтер’єр.
На ринку кондиціонерів представлені системи різних форм і кольорів. Одні монтуються на стіну або в підлогу, інші маскуються в підвісних стелях, або розташовуються біля входу і подають повітря горизонтально вверх чи вниз. Оберіть власне ту модель, яка найкраще підійде до стилю оздоблення і декору кімнати.

Функціональність.
Сучасні системи кондиціювання можуть мати великий набір додаткових функцій: обігрів, очищення, іонізація, знезараження, ароматизація повітря, тощо. Інвертовані кондиціонери заощаджують ресурси і автоматично підтримують заданий температурний режим, іншим доступні можливості самоконтролю і самоочищення. Хоча це і впливає на вартість приладу, зате значно покращує якість життя. Вам необхідно з’ясувати, що саме ви бажаєте придбати – суто охолоджувач повітря чи гаджет для клімат-контролю.
Надійність.
Для того, щоб вибрати кондиціонер, що буде стабільно працювати довгий час, варто надати значення репутації виробника. Сумнівні бренди, пропонують, образно кажучи, «кота в мішку», який обов’язково здивує вас в хорошому чи поганому сенсі. Єдина перевага такого вибору – невисока ціна. Краще вибирати з продукції десятки компаній, що лідирують на ринку. Тут можна бути впевненим в якості приладу і в доступності витратних матеріалів та сервісних закладів.
Ми пропонуємо широкий вибір якісних кондиціонерів з різними технічними характеристиками, а також додаткову інформацію і індивідуальні консультації. Ми створили всі умови для того, щоб ви вибрали ідеальний кондиціонер.

Які є типи кондиціонерів

Принцип роботи кондиціонерів досить простий і зрозумілий: повітря з вулиці проходить через систему фільтрів та радіатор з холодоагентом і потрапляє в помешкання вже очищеним та охолодженим. Щоб така система працювала ефективно, необхідно враховувати фактори, що впливають на її роботу: площа приміщення, його освітленість, інтенсивність тепловіддачі від електроприладів тощо. Тому на ринку представлені різні типи кондиціонерів, створені для різних типів приміщень – побутових, комерційних та промислових. 
Моноблок – це найпростіша конструкція. В них панель управління і компресор розміщені в одному корпусі, що суттєво здешевлює вартість приладу і спрощує його монтаж. Вони бувають двох видів: віконні та мобільні.
Віконні моноблочні кондиціонери розміщають у віконному отворі так, щоб панель знаходилась всередині приміщення, а компресор – назовні. Такий спосіб кондиціювання був поширений в минулому столітті. Сьогодні вважається морально застарілим, бо має ряд недоліків: неможливість встановлення в сучасні пластикові вікна, шумність і габаритність.
Більш затребувані сьогодні мобільні моноблочні кондиціонери. Це пересувні прилади, які можна легко встановити біля вікна, дверей або вентиляційного отвору в стіні. Незамінні в умовах, коли стаціонарний монтаж є недоцільним: в заміських будинках, на відпочинку або в орендованому житлі.
  Спліт системи – найпопулярніший тип кондиціювання. Назва походить від англійського слова split (розділений), яке точно відображає принцип його роботи. Такі кондиціонери складаються з двох окремих блоків, які окремо кріпляться всередині і зовні приміщення, з’єднуються між собою мідними трубками. Внутрішня частина містить панель управління та фільтри, а зовнішня – вентилятор, компресор та конденсатор. Тобто, в приміщенні ми бачимо тільки елегантну панель, яка гармонійно виглядає в інтер’єрі і не спричиняє дискомфорту неприємним шумом та вібрацією. Це значна перевага, яку оцінили споживачі. Сучасний ринок пропонує безліч моделей спліт систем, які мають широкий функціонал і свою специфіку. Поділяються на настінні, канальні, касетні, підлогові та колонні.
   Настінні спліт системи – це ті, в яких внутрішній блок кріпиться до стіни.
Канальні спліт системи монтують за підвісними стелями. Вони можуть охолоджувати повітря в кількох кімнатах зразу через систему каналів – повітропроводів.
Касетні кондиціонери вбудовують в підвісні стелі і декорують спеціальною решіткою. Вони ідеально інтегруються в інтер’єр. Подають охолоджене повітря зразу в чотирьох напрямках.
Підлогові кондиціонери розміщують біля плінтусів або в підлозі. Ідеальний варіант для тих, хто не любить попадати в потік прохолодного повітря.
Колонні спліт системи найчастіше використовують в великих приміщеннях. Їх встановлюють при вході: вгорі і внизу. Такі кондиціонери створюють своєрідні «колони», подаючи потужний вертикальний потік повітря в заданому температурному режимі. Завдяки цьому, тепле (або холодне) повітря з вулиці не потрапляє всередину. Досить ефективний спосіб, який часто використовується в торгових центрах, кінотеатрах тощо.
Мультиспліт системи сконструйовані для того, щоб дати можливість кондиціювати повітря в кількох кімнатах за допомогою одного зовнішнього блоку. Це дуже зручно для підтримання температурного режиму в квартирі або невеликому котеджі, адже відпадає потреба завішувати весь фасад компресорами від чисельних кондиціонерів. До одного зовнішнього блоку може бути під’єднано від двох до п’яти внутрішніх. Це стосується будь-яких спліт систем.
Мультизональні системи – це вдосконалені системи кондиціювання, які можуть контролювати до 32-ох приміщень, кожне з яких може бути обладнане тим кондиціонером, який оптимально підходить саме йому: одне – настінним, сусіднє – колонним, а третє – касетним. Це вартісне обладнання, що найчастіше використовується в комерційних будівлях.
Центральні системи кондиціювання забезпечують повітрообмін в великих будівлях. Для їх роботи використовується система повітроводів, а габаритне обладнання розміщують в підсобних приміщеннях.
Презиційні кондиціонери (від precision – точний (англ.)– це високотехнологічні пристрої, які підтримують надзвичайно точні параметри температури та вологості в приміщеннях. Використовуються для забезпечення необхідних умов в музеях, лабораторіях.
Обирайте свій ідеальний кондиціонер з нами!

Догляд за кондиціонерами

Ви придбали кондиціонер для свого дому чи офісу? Тоді саме час розглянути правила догляду за кондиціонерами. Адже для того, щоб ваш пристрій працював довго і ефективно – потрібно ретельно дотримуватися рекомендацій спеціалістів.
   Насамперед, важливо зрозуміти, що системи кондиціювання повітря принципово відрізняються від таких побутових приладів, як телевізор чи праска. Телевізор може працювати тривалий час, поки не виникне якась проблема. І аж тоді власник звертається в сервісний центр. Але кондиціонер не може функціонувати без належного догляду, тому що несправність невдовзі обов’язково з’явиться і вплине на роботу всієї системи і навіть на здоров’я користувачів. А в чому різниця?
Кондиціонер – це ніби холодильник з вмонтованим пилососом. Дві основні функції цього пристрою – очищення повітря і його охолодження. Повітряний потік проходить через кілька фільтрів, які затримують частки пилу і бруду, шкідливі мікроорганізми та грибки. В спліт системах фільтрами обладнано і зовнішній блок, і внутрішній. Ці надійні бар’єри захищають і внутрішні деталі конструкції – радіатор, випарник та компресор. Якщо забруднення вчасно не усувати, то бруд накопичується, осідає на ребрах радіатора, закриває дренажні отвори. Як наслідок, погіршується теплообмін, збільшується кількість конденсату. Забитий фільтр поглинає конденсовану вологу і стає середовищем хвороботворних мікроорганізмів. Нехарактерний шум, недостатнє охолодження, неприємний запах та протікання води в спліт системі – наслідки недбалого ставлення, які можуть призвести до серйозної поломки і втрати права на гарантійне обслуговування.  Надійний спосіб запобігти виникненню таких проблем – вчасно чистити фільтри.
Ваш безпосередній клопіт – не рідше одного разу в тиждень знімати і промивати фільтри внутрішнього блоку. Це робити не складніше, ніж змінювати фільтр-мішок у пилососі – зазвичай механізм кріплення простий і функціональний. Фільтр необхідно промити чистою водою з миючим засобом (обережно, щоб не пошкодити його структуру). Потім просушити і поставити на місце!
А ось обслуговування фільтрів зовнішнього блоку потребує певної кваліфікації, оскільки він розміщується на висоті і доступ до нього не завжди простий і безпечний, а втручання не спеціаліста може спричинити поломку обладнання. Крім того, два рази на рік потрібно здійснювати повну чистку всієї системи: перед початком експлуатації навесні і перед входом в режим міжсезоння восени. Також важливо пам’ятати, що майстра потрібно викликати щоразу, як зміняться звичні характеристики діяльності (капає вода, намерзлий осад на мідних трубах, чути потріскування, шуми, відчувається затхлий запах, тощо). Тому краще укласти договір на сервісне обслуговування з компанією, яка візьме на себе регулярний профілактичний огляд і необхідний ремонт вашого пристрою.
   Ось і все. Розуміння основних принципів функціонування кондиціонерів і правил по догляду за ними дозволять вашій спліт системі виробити закладений виробником ресурс без погіршення якості параметрів його роботи. А це успіх!

Всі результати пошуку